AI For Finans

VC Boom

VC Boom hjelper gründere med å vurdere pitch-decker, finne de rette investorene og skaffe kapital med AI-drevet matching og e-postutkast.

Hva er VC Boom?

VC Boom er en AI-drevet plattform som vurderer pitch-decker, matcher gründere med investorer og utformer personlig tilpasset oppsøkende e-poster for å effektivisere innsamlingsprosessen.

VC Boom vs Lignende Verktøy

PrismodellGratis, FreemiumGratis, FreemiumGratis, Gratis prøveGratis
Gratis kreditter
Viktige funksjoner
  • Dekk-vurdering på 7 dimensjoner
  • Investormatching fra 47 000+ profiler
  • AI-drevet utkast til kalde e-poster i gründerens stemme
  • Fellescore av 100 som kombinerer hype/flokk, oppgang og strukturell risiko
  • Detaljert nedbrytning med spesifikke flagg og innsendingslenker
  • Scorehistorikk og resultatsporing (vinnere og tapere)
  • Strategibeskrivelse på vanlig norsk
  • Virkelige historiske markedsdata
  • Modellerer glidning, stopp og utførelser
  • Ingen konto, registrering, API-nøkkel, e-post eller KYC nødvendig
  • Gratis å bruke uten plattformgebyrer
  • Åpen kildekode under Apache-2.0 (CLI/SDK) og tilgjengelige smartkontrakter
Fordeler
  • AI-drevet dekkvurdering med handlingsrettet tilbakemelding
  • Smart investormatching utover generiske lister
  • Transparent resultathistorikk for alle publiserte scorer
  • Gratis ukentlig søndagsliste og varsler
  • Enkelt naturspråksgrensesnitt
  • Realistisk backtesting med glidning og finansiering
  • Ingen konto eller registrering nødvendig
  • Helt gratis å bruke
Ulemper
  • Begrenset til innsamlingsformål
  • Krever en kvalitetsdekk for å starte
  • Ikke finansiell rådgivning, bør brukes som ett datapunkt
  • Begrenset til aksjer som for tiden får hype
  • Begrenset gratisprøve (250 kall, 30 dager)
  • Bruk utover prøveperioden krever å kontakte support
  • Støtter for øyeblikket bare Base mainnet og testnet
  • Krever kjøring av CLI-kommandoer (ikke et nettgrensesnitt)
Passer best for
  • Oppstartsgründere som samler inn frø eller serie A
  • Gründere som trenger å forbedre pitch-dekken sin
  • Handlere som ønsker å unngå pump-og-dump-feller
  • Investorer som ønsker objektiv risikoanalyse på hypede aksjer
  • Kryptohandlere
  • Kvantitative forskere
  • AI-agenter som trenger å skaffe kapital til prosjekter eller drift
  • Utviklere som bygger autonome agentsystemer

Slik bruker du VC Boom?

  1. 1Last opp pitch-dekken din for å få en ærlig vurdering på 7 dimensjoner. Gå gjennom den detaljerte oversikten og fiks kritiske mangler. Bla gjennom dine beste investormatcher filtrert etter vertikal, fase og sjekkstørrelse. Utform og send personlige kalde e-poster ved hjelp av AI-skriveren. Spor svar og avslutt runden din.

VC Boom Viktige funksjoner

  • Dekk-vurdering på 7 dimensjoner
  • Investormatching fra 47 000+ profiler
  • AI-drevet utkast til kalde e-poster i gründerens stemme
  • Personlig investorbrief-generering
  • Automatisering av oppfølgingssekvenser
  • Pitch-coach og dekkjustering

VC Boom Bruksområder

  • Kapitalinnsamling for tidligfase oppstartsbedrifter
  • Forberede og forbedre pitch-decker
  • Identifisere de rette investorene for en runde
  • Utforme personlig investoroppsøking
  • Fremskynde kapitalinnsamlingstidslinjen

VC Boom Priser og gratiskreditter

VC Boom bruker prismodellen Gratis, Freemium.

Spark

$297 one-time

Topp 500 investormatcher, dekkvurdering, ubegrenset AI-utkastede e-poster, 3 revurderinger

Boom

$697 one-time

Topp 1.500 investormatcher, oppfølgingssekvenser, pitch-coach, dekkjustering, ubegrensede revurderinger

BigBang

$1,497 one-time

Alle 47 000+ investorer, 1:1 strategisamtale, e-postgjennomgang, prioritert støtte, Slack-kanal

VC Boom Fordeler og ulemper

Fordeler

  • AI-drevet dekkvurdering med handlingsrettet tilbakemelding
  • Smart investormatching utover generiske lister
  • Personlig e-postutkast som høres menneskelig ut
  • Engangsbetaling, ingen abonnement
  • Inkluderer oppfølginger og pitch-coaching

Ulemper

  • Begrenset til innsamlingsformål
  • Krever en kvalitetsdekk for å starte
  • Betalte planer nødvendig for full investordatabase-tilgang

Hva passer VC Boom best til?

  • Oppstartsgründere som samler inn frø eller serie A
  • Gründere som trenger å forbedre pitch-dekken sin
  • Entreprenører som ønsker å effektivisere investoroppsøking

Vanlige spørsmål om VC Boom

Gratis alternativer til VC Boom

Receipt Split logo

Ta et bilde av en regning, og AI-en itemiserer den umiddelbart, slik at du kan tildele varer til personer, fordele skatt og tips, og dele en live-lenke for sanntidsoppgjør.

Gratis
Sequence logo

Sequence er det finansielle utførelseslaget for AI-agenter, slik at de kan sende, fordele og rutte ekte penger mellom bankkontoer, kort, apper og lån via én enkelt API.

Gratis
Veltrix logo

Veltrix er en AI-finanscopilot som kobler seg til forretningsverktøy og svarer på spørsmål på vanlig norsk om kontantstrøm, marginer og vekst.

Gratis
AInvest logo

AInvest er en AI-drevet investeringsplattform for aksjeanalyse, sanntidskurser, markedsnyheter, diagrammer, screener og backtesting.

Gratis
Syft Analytics logo

Syft Analytics er en AI-først plattform for finansiell rapportering for dashbord, konsolideringer, prognoser, rapporter og datagjennomgang.

Gratis

Beste AI-alternativer til VC Boom

PumpProof logo

PumpProof er et AI-drevet verktøy som oppdager skjulte feller i hypede aksjer ved å analysere utvanning, prisoppgang og flokkatferd, og gir en fellescore og detaljerte risikomarkører.

RixLabs logo

Backtest kryptohandelsstrategier ved å beskrive dem på vanlig norsk, direkte fra Claude, ChatGPT eller en hvilken som helst AI-agent.

sellbonds.now logo

Den raskeste måten for en AI-agent å skaffe kapital på kjeden ved å utstede obligasjoner, uten konto, uten mellommann og uten plattformgebyrer.

FinScreener logo

FinScreener er en AI-drevet aksjescreener og papirhandelsplattform som gir sanntids markedsdata og AI-drevne sentimentsignaler for amerikanske aksjer.

Receipt Split logo

Ta et bilde av en regning, og AI-en itemiserer den umiddelbart, slik at du kan tildele varer til personer, fordele skatt og tips, og dele en live-lenke for sanntidsoppgjør.

Gratis
LastShelf logo

LastShelf bruker AI for å hjelpe familier med å organisere kritiske dokumenter, regninger, passord og instruksjoner for nødsituasjoner.

FactIQ Plugin for Claude Code & Codex logo

Gjør AI-kodeagenten din til en finans- og økonomianalytiker med sanntidstilgang til offisielle statistikker og levende markedsdata.

Sequence logo

Sequence er det finansielle utførelseslaget for AI-agenter, slik at de kan sende, fordele og rutte ekte penger mellom bankkontoer, kort, apper og lån via én enkelt API.

Gratis